FACEBOOK
 
 
 

 

Chech JakobinCh.st. "Czech Jakobín" byla založena v roce 1989. Nejprve jsem odchovala 5 vrhů Amerických kokršpanělů, později - od roku 1993 jsem se již věnovala pouze chovu japonských špiců a postupně odchovávala štěňata od těch největších American Akita, Akita Inu a Hokkaido (z Franice jsem přivezla první fenku a založila chov tohoto plemene v ČR), až po ty nejmenší - Shiba Inu. Dnes se již věnuji pouze jejich chovu, ale dosud pracuji jako poradce chovu American Akita klubu a jsem mezinárodním rozhodčím pro všechna jmenovaná plemena. Vždy jsem se snažila obohatit náš chov novou "krví" a téměř všechni chovní jedinci pocházeli z kvalitních zahraničních chovatelských stanic. A naopak mnoho chovatelských stanic v Evropě i USA vlastní úspěšné jedince se jménem Czech Jakobín.
První shibu červenou fenku Ranchlake California Promise (Šibina) jsem získala v roce 1998 od p. Dorothy Warren z USA, výměnou za štěňě Akita Inu, které jsem v té době, stejně jako ona, také chovala. Šibinu jsem pak zhruba v 15-ti měsících, kdy již u nás měla titul Junior šampion, posílala zpět do USA, kde s ní Dorothy získala titul Champion USA a za to si s ní odchovala 1 vrh štěňat.
Zpět pak již cestovala spolu se svým "celoživotním" partnerem červeným pejskem Rippa-Na Tobimasu (Tobik), který již Championem USA rovněž byl. Tak jsem získala svůj první chovný pár, který zde založil zcela nepříbuznou krevní línii a Tobik se stal, jedním z "nejpopulárnějších" krycích psů u nás. Za svůj dosud plodný život se stal otcem 50-ti vrhů nejen u nás, ale i v zahraničí. Jeho předností se stala zejména bezproblémové a spolehlivé krytí a velmi pěkná hlava, kterou předával svým potomkům. S vhodnými fenami dával také černá štěňata.
V roce 2001 jsem si pak po něm vzala z ch.st. Hnědá tvrz za krytí černou fenku Boa (matka Pavlik´s Taketoyo, import Kanada), která navázala na výstavní úspěchy svého otce. Jelikož čas neúprosně běží a v roce 2006 ukončila Šibina 8 let svého života, ponechala jsem si z jejího předposledního krytí psem Sensei Keiko (Import USA, Champion USA a PL) fenečku Chiko Czech Jakobín. Povahou i exteriérem je to "celá máma" a proto se stala výstavně i v chovu její úspěšnou následovnicí. Samozřejmě stárne i Tobik. Spolu s Šibinou získali titul Český veterán šampion a nyní se užívají ve skvělé formě zasloužilého odpočinku. Stejně tak fenka Boa pro svůj věk již v chovu nepůsobí. Pro omlazení chovatelské základny jsem proto v roce 2006 přivezla rovněž od p. Dorothy, nadějného červeného pejska Ranchlake Aka Sachi (Sachi). Během následujích 3 let získal Sachi tituly -  Interchampion, Champion CZ, AT, PL a SK a byl několikrát použit k chovu. Po té změnil své bydliště a nyní se nachází u mé kamarádky Yvonne ve Švédsku, kde pokračuje v chovu. Od ní jsem pak v roce 2009 výměnou za něj přivezla fenku Lucky Dragon´s Pocahontas (Pockie). S Pockie jsme velmi rychle započali výstavní kariéru. Za krátkou dobu jsme získali titul Ch.PL a máme rovněž započato mnoho dalších národních titulů i titul Interchampion, které bychom měli v letošním roce dodělat. V tomto roce (2010) jsem získala také svůj nejnovější přírůstek do mé chovatelské rodiny a to fenečku Danga´s Ofelia-Y (Fia) plemene Švédský vallhund. Fia se stala prvním jedincem tohoto plemene u nás a věřím, že se stane i úspěšnou zakladatelkou chovu u nás. Pro svou nekonfliktní a milou povahu si své obdivovatele určitě rychle získá.
Jako maskot chovatelské stanice a rodinný miláček s náma pak ještě bydlí fenka mopse Scarlet Pibaro (Bobina).

Hana Blatoňová
 

© Ing. Hana Blatoňová
Czech Jakobin - Chovatelská stanice

WEBDESIGN by A&M