FACEBOOK
 
 
 

 

Ch.st. "Czech Jakobín" byla založena v roce 1989. Nejprve jsem odchovala 5 vrhů Amerických kokršpanělů, později - od roku 1993 jsem se již věnovala pouze chovu japonských špiců a postupně odchovávala štěňata od těch největších AmericanAkita, Akita Inu a Hokkaido (z Franice jsem přivezla první fenku a založila chov tohoto plemene v ČR), až po ty nejmenší - Shiba Inu. Dnes se již věnuji pouze jejich chovu, ale dlouho jsem pracovala jako poradce chovu AmericanAkita klubu. Jsem mezinárodním rozhodčím pro všechna jmenovaná plemena. Vždy jsem se snažila obohatit náš chov novou "krví" a téměř všechni chovní jedinci pocházeli z kvalitních zahraničních chovatelských stanic. A naopak mnoho chovatelských stanic v Evropě , USA, ale i v těch exotických, jako je Izrael, Egypt, Libanon, Vietnam vlastní úspěšné jedince se jménem Czech Jakobín.

Chech Jakobin

První shibu červenou fenku Ranchlake CaliforniaPromise (Šibina) jsem získala v roce 1998 od p. DorothyWarren z USA, výměnou za štěňěAkita Inu, které jsem v té době, stejně jako ona, také chovala. Šibinu jsem pak zhruba v 15-ti měsících, kdy již u nás měla titul Junior šampion, posílala zpět do USA, kde s ní Dorothy získala titul Champion USA a za to si s ní odchovala 1 vrh štěňat.
Zpět pak již cestovala spolu se svým "celoživotním" partnerem červeným pejskem Rippa-Na Tobimasu (Tobik), který již Championem USA rovněž byl. Tak jsem získala svůj první chovný pár, který zde založil zcela nepříbuznou krevní línii a Tobik se stal, jedním z "nejpopulárnějších" krycích psů u nás. Za svůj dosud plodný život se stal otcem 50-ti vrhů nejen u nás, ale i v zahraničí. Jeho předností se stala zejména bezproblémové a spolehlivé krytí a velmi pěkná hlava, kterou předával svým potomkům. S vhodnými fenami dával také černá štěňata.

 

V dalších letech mou chovatelskou stanicí prošlo mnoho dalších úžasných a nezapomenutelných jedinců tohoto plemene, ať už z vlastního chovu či importů. Boa Hnědá tvrz, Chiko Czech Jakobín, D´Kurohana Mika Zátoka snů, její dcery Xena a XantypaKuro Czech Jakobín, Lucky Dragon´s Pocahontas (import Švédsko), RanchlakeAkaSachi (import USA), Fallscreek´s Akira Be (import USA), BeniwakakoHayato-kumi (import Španělsko),GoshinkiHayato-Kumi (import Španělsko), a jeho syn SuzuharugoHayato-Kumi (import Španělsko) aConversBenjiroforHakoneIdzu (import Rusko). Všichni prožili bohatou výstavní kariéru a získali mnoho nejvyšších titulů, včetně Interchampiona. Pro uplatnění v chovu však považuji za důležitý nejen exteriér, ale rovněž zdraví a povahu. Zdravotní testy jsou proto samozřejmostí.

V roce 2016 se mi pak s pomocí mých přátel rodiny Gersbach v USA podařilo získat fenečku plemene Miniaturní americký ovčák, tehdy čerstvě uznaného národního plemene. „Hany“Dynasty´s Instant Sensation pochází z jedné z nejprestižnějších chovatelských stanic MAS v USA. Je první představitelkou plemene zapsanou v české plemenné knize a její vrh v roce 2018 pak byl prvním vrhem u nás. Zatím jde o NON FCI plemeno. Nemůžeme tudíž na výstavách získat titul CACIB a tím i titul Interšampion. I tak je její výstavní kariéra obsáhlá a její kvality dokládají i tituly Český, Polský, Rumunský a Maďarský šampion krásy. Když k tomu připočteme i výsledky zdravotních testů, které jsou všechny s výsledkemnegatívní a skvělou povahu, jsem si jistá, že jsem získala kvalitní základ chovu nového plemene ve své chovatelské stanici.

Hana Blatoňová

© Ing. Hana Blatoňová
Czech Jakobin - Chovatelská stanice
WEBDESIGN by A&M